| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 18 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 2.8 nF |
| Clamping Voltage | 36 V |
| Peak Surge Current | 250 A |
| Voltage Rating (AC) | 11 V |
Stock: 1397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09466
Ext.Price$0.09466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09466 | $0.09466 |
| 10 | $0.04733 | $0.47330 |
| 50 | $0.04296 | $2.14800 |
| 100 | $0.03899 | $3.89900 |
| 500 | $0.03225 | $16.12500 |
| 1000 | $0.02668 | $26.68000 |
| 3000 | $0.02546 | $76.38000 |
| 5000 | $0.02430 | $121.50000 |
| 10000 | $0.02303 | $230.30000 |
